NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
1
35WERE~1.MP3
4WORED1.MP3
11

Nart Ajans Reklam

SAMSUN KAFKAS FESTİVALİ - TEŞEKKÜRLER...

Derneğimizin düzenlemiş olduğu Kafkas Festivali Karadeniz Bölgesi ne hitaben yapılmış ilk etkinlik olup 10 Eylül Tarihinde bölge ve ilçe derneklerinin de katılımıyla gerçekleşmiştir. Derneğimiz Ekibi Şıble, Nart Gençlik Kulübü ve Minik Ekimiz "Nart" ve Kayseri Kafkas Derneği Halk Dansları Topluğu Aşemez in gösterileriyle katılımcılara Kafkas Halk Dansları ziyafeti verilmiştir. Ayrıca Kayseri Kafkas Derneği müzik Grubu Mzae ve Bertan YELE'nin şarkılrıyla eşsiz kültürümüzün bir parçası olan müziğimizi tekrar dinleme şansına sahip olduk.. aynı zamanda Kafkasya Kökenli de olan Saygıdeğer Belediye Başkanımız Yusuf Ziya YILMAZ'ında anlamlı konuşması festivale katılan herkese anlamlı bir mesaj oldu. Anadil, özgün kültürümüzün bir parçası olan düğünlerimiz ve Xabze hakkındaki düşünceleri şimdiye kadar "Siyaset Çevresindeki Kafkasya Kökenlilerden" duymaya alışkın olmadığımız anlamlı ve yapıcı düşüncelerdi.
11-09-2006 - 2385 kez okundu

Festivale verdikleri yardım ve desteklerden ötürü; Karakulak Köyü Sakinlerine, Samsun Büyükşehir Belediyesine ve Syn. Yusuf Ziya YILMAZ' a, Dikbıyık Belediyesine, Çınarlık Belediyesi, Çarşamba Belediyesi'ne, Kayseri Kafkas Derneği'ne dans ve müzik grupları Aşemez, Maze ve Syn Bertan YELE'ye ve daha ismini sayamayacağımız perde arkasındaki bütün gönüllü çalışanlara, tüm katılımcılara içten teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

Aslında Festival öncesinde söylenecek çok şey var. Ancak sonrasında hatıralarımızda çoşkusuyla eğlencesiyle kalması şu an için daha uygun.. Olmasını istediğimiz şekli yine bizim kalbimizda hayallerimizde saklı kalsın...

NAGO Kerim AY

Etiketler:
samsun kafkas festivali - teşekkürler

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır