Nart Ajans 2003 yılında bölgeden haberler vererek yayın hayatına başladı. Resmi olarak 2004 yılında ilk ofis açılışı ile çalışmalarına hız verdi.

2004 - 2008 yılları arasında Türkiye genelinde yapılan şenlik ve festivallerde stant açarak Çerkes kültürüyle ilgili hediyelik eşya, kitap ve çeşitli malzemeler sergiledi. Bu şenliklerde hemşehrilerden alınan telefon numaraları ile kısa mesaj hattı kuruldu. Çerkes kültürü ile ilgili haber ve etkinlikler kısa mesaj olarak gönderilmeye başlandı. 2006 yılından itibaren her yıl Adigece ve Abazaca takvim dağıtımı yapılmaya başlandı. Takvimler Türkiye’nin ve dünyanın bir çok yerine ulaştı ve olumlu tepkiler aldı. 2014 yılı içinde çok özel bir takvim seti hazırlayarak hemşehrilerin beğenisine sunuldu. Takvim seti çalışmaları her yıl düzenli olarak devam etmektedir.

Nart Ajans ayrıca Abhazya, Adigey ve Türkiye’de profesyonel video ve fotoğraf çekimleri yapmaktadır. Yapılan çekimler ve haber içerikleri internet sitesi ve sosyal medya platformlarında yayınlanmaktadır.