Çerkes Dili ve Kültürü Bölümünü Tercih Eden Gençlerimize Burs İmkânı

Bilindiği üzere 2022 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları 18.07.2022 tarihi itibariyle açıklanmış ve üniversite tercihlerinin 27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında yapılacağı duyurulmuştu.


Kafkas Dernekleri Federasyonu, Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı, Ankara Çerkes Derneği, İstanbul Kafkas Kültür Derneği ve Kayseri Kafkas Derneği olarak Türkiye’de yaşayan Çerkeslerin en önemli kazanımlarından olarak gördüğümüz Düzce Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi Çerkes Dili ve Kültürü Bölümlerinin varlığını sürdürebilmesi, anadilinde akademik alanda öğrenim görmek isteyen gençlerimizin desteklenmesi amacıyla her iki üniversitemizi tercih edecek gençlerimize imkanlarımız ölçüsünde Yüksek Öğrenim Bursu verilecektir.


Bursiyerlere aylık 1000’er TL’ye varan teşvik bursu tahsisi hedeflenmektedir.


Bu amaçla, 3 farklı burs kategorisi oluşturulmuştur:


Kaybettiğimiz aile yakınlarımızın, camiaya değerli katkılar vermiş insanlarımızın, ya da toplum önderlerimizin adını yaşatmak amaçlı, burs sponsorları tarafından önerilecek adlarla anılacak burslar,

Sülale adlarımızın yaşatılması, akrabalık bağları ve dayanışmasının güçlendirilmesi amaçlı sponsor aile/sülale tarafından önerilecek Çerkesçe sülale adlarıyla anılacak burslar,

Gönüllülük esasına dayanan burslar

Burslara katkı vermek isteyenlerin, Kafkas Dernekleri Federasyonu, TR93 0001 0007 6535 5861 4850 12 nolu IBAN hesabına bursu aktararak, dekontta açıklama bölümünde bursu tahsis ettikleri kişinin adı soyadı, sülale bursları için sülale adı belirtmeleri saygıyla rica olunur.


Sponsorlar listesi web sitemiz ve duyurularla yayınlanacaktır.


Daha çok gencimize destek verebilmek için tüm halkımızın ve sivil toplum örgütlerimizin desteklerini bekliyoruz. Aile ve sülaleler ile projeyi paylaşarak daha çok katılımcı sağlamanız büyük katkı sağlayacaktır.


Başvuruların düşük kalması durumunda bölümlerin kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmaması için teşvik burslarına katkı sağlayacağınıza inanıyoruz.


Soru ve iletişim için:


Burak Yalçın: + 90 553 047 62 24


E-mail: info@kaffed.org


Burs Hesabı Bilgileri


Hesap Sahibi: Kafkas Dernekleri Federasyonu


İban No: TR93 0001 0007 6535 5861 4850 12


     

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler