Kafkas Coşkusu

EKKKDD ile Eskişehir Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlediği 20'nci Geleneksel Azhvala Şenliği Musaözü Köyü Piknik alanında gerçekleştirildi.


Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği (EKKKDD) ile Eskişehir Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlediği 20'nci Geleneksel Azhvala Şenliği Musaözü Köyü Piknik alanında gerçekleştirildi. 

EKKKDD’nin bu yıl 20’ncisini düzenlediği Azhvala Şenliği çerkes ve çerkes dostlarının katılımı ile büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Etkinliğe Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı Yıldız Şekerci, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, AK Parti Milletvekili Harun Karacan, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, EKKKDD Başkanı Cihan Ertok, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu ve çok sayıda kişi katıldı. Gecede Kabardey-Balkar Cumhuriyeti'nin ödüllü dans ekibi Zorikavkaz, Ses Sanatçısı Betül Bilgin ve dernek eski dansçılarından oluşan ekip Şıblesho sahne aldı. Yaş ortalaması 16 olan ödüllü Zorikavkaz ekibi gecede katılımcılara coşkulu anlar yaşattı. Betül Bilgin çerkes ezgilerinden oluşan repertuvarı ile kulakların pasını silerken, en büyük alkış Şıblesho ekibine gitti. Gecenin sonunda plaket takdimi yapıldı. Ardından tüm davetlilerin katıldığı mahalli çerkes düğünü ile eğlence geç saatlere kadar devam etti.

Kaynak
MERVE ÇAKIR
Etiketler
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler