21. Azhvala Şenliği 13 Ağustos Cumartesi Musaözü'nde Gerçekleşecek

Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 21. Geleneksel Azhvala Şenliği 13 Ağustos Cumartesi günü saat 20:00'da Musaözü köyünde düzenlenecek.

Şenliğe katılmak isteyenler için servisler hizmet verecek

Şenlikte kültürümüzün müzikleri, dansları, el sanatları ve mahalli oyunları sergilenecek. Şenliğe katılmak isteyen vatandaşlar için Cumartesi günü saat 19:00'da Tepebaşı Uluönder Tramvay Durağı (Tepebaşı Camii) ve Hasat Polatkan Migros önünden otobüsler kalkacak.

Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz

Azhvala Şenliği’yle ilgili bilgi veren Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cihan Ertok şunları söyledi: ’’Bu şenliği uzun yıllardır gerçekleştiriyoruz, 13 Ağustos’ta 21. Kez gerçekleştireceğiz. Azhvala Şenliğimiz sayesinde yıllardır kültürümüzü ve geleneklerimizi Eskişehir’de yaşayan tüm vatandaşlara tanıtma imkanı buluyoruz. Aynı zamanda şenlikte Çerkes kökenli hemşehrilerimiz bir araya gelmiş, hasret gidermiş oluyor. Farklılıklarımızla Eskişehir’in renkli kent kültürüne de katkı verdiğimizi düşünüyor, 13 Ağustos Cumartesi akşamı tüm Eskişehirliler’i şenliğimize davet ediyoruz.


Kaynak
Es Gündem 26
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler