8. Olağan Dünya Abhaz Kongresi Tamamlandı

Dünya Abhaz Abazin Kongresi 8. Olağan Genel Kurulunu tamamlandı.

Dünya Abhaz Abazin Kongresi 8. Olağan Genel Kurulunu tamamlandı.

DAAK Türkiye delegeleri seçimi ile belirlenen

Bülent Özbelli Ayüzba

Kamil Berkkan Barkan

Atilla Çelik Bganba

Z. Murat Yıldırımgeç Geçba

Mehmet Rüzgar Napş

R.Şamil Ertaş Yaşba

Genel kurulda onaylanarak delege seçilmişlerdir.

DAAK ‘ta 5 yıl boyunca Türkiye Diasporasını temsil edecek altı delegeyi yürekten kutluyoruz.

Geçmiş dönemde 5 yıl süresince toplumuza hizmet eden başta DAAK Türkiye başkanı Ahmet Ceylan (Hapat) , Murat Gümüş (Mahariya), Vedat Meker (Meker), Mehmet Ali Gül (Doxma), Ercan Başnuh (Bışnuh), Murat Yıldırımgeç (Geçba)’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Abhaz-Fed olarak önümüzdeki dönemde, Genel Kurulda yeni seçilen DAAK yönetim kurulu ve Abhazya Türkiye tam yetkili temsilci ve yardımcıları ile birlikte verimli bir dönem geçirmeyi umut ediyoruz.

Genel Kurulda yanımızda olan başta Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aslan Bıjanya ile tüm devlet kurumlarına ve Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti tam yetkili temsilcisi İbrahim Avıdzbaya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan Abhaz-Fed Denetleme Kurulu Başkanı Erdinç Atile (Atiyba) anısına Demografya ‘da düzenlenen anma programı için Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkanlığı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sayın başkan Musa Ekzekov’a bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor önümüzdeki süreçte kendisine başarılar diliyoruz.


ABHAZFED

Kaynak
ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler