Abhaz Fed'den Covid-19 Uyarısı

Abhaz Dernekleri Federasyonu (Abhaz Fed) Covid-19 salgını vakalarının ülkemizde ve dünyada yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte uyarılarda bulundu.

Abhaz Dernekleri Federasyonu (Abhaz Fed) Covid-19 salgını vakalarının ülkemizde ve dünyada yeniden yükselişe geçmesiyle birlikte uyarılarda bulundu. 

Abhaz Fed resmi sitesinden yapılan açıklamada salgın hızının arttığı belirtilerek, "Bilindiği üzere Coronavirüs salgını tüm hızı ile devam etmektedir. Virüs bir dönem kontrol altına alındıysa da vatandaşların umursamaz ve rahat tavırları 2. dalga salgın için zemin hazırlamış ve son günlerde ülkemizde vaka sayıları artış göstermiştir. Cemiyet olarak düğünlerimizden erteleme haberleri gelmektedir. Yine cenaze sahiplerimiz 'tüm dostlarımızı acımızı paylaşmaya gelmiş sayıyoruz' mesajları göndermektedirler. Bu tutum toplumumuzun pandemi konusuna ciddi olarak hassasiyet gösterdiğinin kanıtıdır. Fakat konuya olan dikkatimizi diğer alanlarda da göstermeliyiz. Yaz döneminde büyük şehirlerden köylerimize ziyaretler gerçekleştireceğiz. Havaların sıcak olması bizleri maske takmaktan asla geri bırakmamalı ve sosyal mesafeye her zamankinden fazla dikkat etmeliyiz. Gerek köylerimizde gerek ise şehirlerde kendimizi sevdiklerimiz için maksimum düzeyde izole tutmalıyız. Unutmamalıyız ki aktif taşıyıcı olduğumuzun farkında bile olmayabiliriz. Hepinize sevdiklerinizle birlikte sağlıklı bir yaz geçirmenizi dileriz" ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler