Abhazya Destek Bekliyor

Abhazya, sınırlarını açtığı Ağustos ayı başından itibaren orantısız bir güçle pandemiye karşı mücadele ediyor.

Abhazya, sınırlarını açtığı Ağustos ayı başından itibaren orantısız bir güçle pandemiye karşı mücadele ediyor. Koranavirüs o kadar hızlı yayılıyor ki, 25 Ekim 2020 günü yapılan 285 testten 100’ünün pozitif olduğu açıklandı. Şu anda sadece Gudauta pandemi hastanesinde 128 Covid 19 hastası tedavi görüyor ve 26 hastanın durumu ağır. 

Bunun yanında evlerinde karantina altında olan ve rakamlara hiç yansımayan köylerde kendi imkanlarıyla hastalığı atlatmaya çalışan çok sayıda insan var... Abhazya Sağlık Bakanlığı’nın imkanları yeterli olmadığı için hastanelerdeki tıbbi malzeme ve ilaç ihtiyacı had safhada, sadece bu yüzden hayatını kaybedenlerin sayısı oldukça fazla.  

Biliyoruz ki maddi ve manevi olarak hepimiz zor günler geçiriyoruz. Ancak, insan hayatı söz konusu olduğunda küçücük katkıların nasıl dağlara dönüştüğünü ve büyük hayatlar kurtardığını da. 

Gelin, Abhazya’yı bu zor günlerinde yalnız bırakmayalım, yine en güzel dayanışma örneğini göstererek bu sağlık savaşından da zaferle çıkmasına yardım edelim. Kendimiz yardımcı olamıyorsak duyurumuzu yardımı olabilecek kişilere ulaştıralım. Bağışlanacak her 1 TL ile yalnız değilsin Abhazya’m diyelim.  

Bağışlarınız için:

Betül DİNÇER

IBAN TR63 0011 1000 0000 0050 3037 68

AİDGLARA ATSHA VAKFI - ABHAZYA

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler