Abhazya Devlet Üniversitesine Diasporadan Öğrenci Kabulü

Abhazya Cumhuriyeti, yurt dışında yaşayan Abhaz diasporası üyelerinin Abhazya’da üniversite eğitimi alabilmeleriyle ilgili bir açıklama yayınladı.

Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Komitesi tarafından paylaşılan duyuruya göre, Abhazya dışında yaşayan Abhaz diasporası temsilcilerinden üniversite eğitimi almak isteyenler, Abhazya Devlet Üniversitesi’nin belirtilen bölümlerine başvuru yapabilecekler.

Açıklamaya göre başvuracak öğrenciler, öğrenci kabul programına uygun olarak, zorunlu hazırlık dil eğitiminin ardından ve seçtikleri bölümlere göre değişen öğretim sürelerini Abhazya Devlet Üniversitesi’nde tamamlayabilecekler.

Öğrenciler, Fizik ve Matematik, Biyocoğrafya, Tarih, Filoloji, Hukuk, Ekonomi, Edebiyat, Pedagoji, Tarım ve Mühendislik, Sanat Fakültelerini ve bunlara bağlı alt bölümleri seçebilecekler.

Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet Komitesi tarafından öğrencilerin öğrenim masraflarının karşılanacağı, üniversite yurdunda konaklamalarının sağlanacağı ve başarılı olan öğrencilere burs verileceği bildirildi.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki iletişim adresleriyle bağlantıya geçilebilir.

Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Komitesi Diaspora ile İlişkiler Bölümü

Tеl: +7 940 995 49 95 (WhatsApp)

Eposta: ext@repatriatera.org

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler