Abhazya Zafer Bayramı İnegöl’de Coşkuyla Kutlandı!

30 Eylül Abhazya Zafer Bayramı İnegöl Abhaz Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle kutlandı!

Abhazya Zaferi’nin 29. Yıldönümü kutlamaları, İnegöl Eskikaracakaya köyü Mola Boğaz tesislerinde gerçekleşti. İnegöl Abhaz Kültür Derneği tarafından düzenlenen kutlamalar saat 20:00’de başladı.

Kutlamaların başlangıcında şehitlerimiz için mevlüt okunurken davetlilere ikramlarda bulunuldu. Programın açılışı şehitlerimiz için saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Abhazya Milli Marşı ile yapıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını İnegöl Abhaz Kültür Dernek Başkanı Selami Arıcan yaptı. Ardından Abhazya savaşında gazi olan hemşehrilerimize çiçek takdim edildi.

Gazilerimize minnetler sunulduktan sonra program, İnegöl Abhaz Derneğine bağlı iki minik kardeşimizin Abazaca okuduğu şiirlerle devam etti. Etkinlik, coşkulu bir şekilde yapılan mahalli düğün ve Avraşa gösterileriyle son buldu.

Kutlamalara civar bölgelerdeki pek çok Kafkas, Abhaz ve Adige derneklerinin başkanları ve üyeleri katıldı. Katılımcılar arasında, Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cihan ERTOK, Bozüyük Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Oğuz YAVUZ, İnegöl Adige Çerkes Kültür Derneği Başkanı Şevket Akej, Bursa Abhaz Kültür Derneği Başkanı Namık Atan, Eskişehir Abhaz Kültür Derneği Başkanı Turgay TEKİN, Bilecik Abhaz Kültür Derneği başkanı Bülent AKMANLAR ve üyeler katılım sağladı.

Bizler de Nart Ajans olarak, başta İnegöl Abhaz Derneği olmak üzere kutlamaların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Abhazya Zafer Bayramı Kutlu Olsun!


Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler