Bir Kafkasya Hikayesi

EKKKDD'nin ev sahipliğini yaptığı 'Bir Kafkasya Hikayesi' gösterisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği (EKKKDD) ve Eskişehir Kent Konseyi'nin ev sahipliğini yaptığı 'Bir Kafkasya Hikayesi' gösterisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

EKKKDD'nin kendi bünyesinde oluşturduğu ve çoğunluğu Eskişehirli olan Şıble ve Ritsa Akademi gençlerinin yer aldığı 'Bir Kafkasya Hikayesi' gösterisine CHP Milletvekili Utku Çakırözer, DSP Genel Başkan Yardımcısı Dilara Tambova, Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Karaçay Derneği Başkanı Musa Korkmaz ve çok sayıda davetli katıldı. Her bir oyunun, hikayenin bir parçası olarak izleyiciye aktarıldığı gösteride 1864 Büyük Çerkes Soykırımı ve Sürgününü anlatan Ağıt Dansı herkese duygu dolu anlar yaşattı. Ardından Barabans Doli Grubu ve Dışe Apeher Wored Kup MüzikGrubu sahne aldı. Coşku ile hüznün bir arada olduğu gece solo şarkılar ise kulakların pasını sildi.

Gecenin sonunda EKKKDD Başkanı Cihan Ertok gösterdikleri destek ve dayanışma için Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy'a teşekkür çiçeği takdim etti. Akçasoy ise böyle bir gecede olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Amatör ruhla profesyonel işler çıkaran bu güzel ekibi yürekten kutluyorum" dedi ve her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Etiketler
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler