Çerkes Film Festivali Başlıyor

Kanada Çerkes Kültür Derneği tarafından düzenlenen “Kısa, Kısa-Tatlı Tatlı” Çerkes Film Festivali On-Line olarak 31 Ekim 2020 Saat 20.00 itibariyle başlıyor.

Kanada Çerkes Kültür Derneği tarafından düzenlenen “Kısa, Kısa-Tatlı Tatlı” Çerkes Film Festivali On-Line olarak 31 Ekim 2020 Saat 20.00 itibariyle başlıyor.

Festivalde yarışacak kısa filmler 31.10.2020 Saat 20.00 itibariyle (https://www.youtube.com/channel/UCNnKtdN7YsDVWobpYozlBVQ) YouTube Kanalında seyirciler ile buluşacaktır. 

Bahse konu film festivalinin gösterim, gala ve ödül töreni CRO-Kanada Anavatana Dönüş Derneği organizatörlüğünde 24-27 Ekim 2020 tarihinde İstanbul’da yapılması planlanan 3.Uluslararası Çerkes Konferansında yapılacaktı. Ancak, bahse konu konferansın Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle 2021 yılının ayını ayına ertelenmesi nedeniyle, Çerkes Film Festivalinin daha önceden ilan edildiği tarihte (Ekim 2020) On-Line olarak yapılmasına karar verildi. 

Kanada Çerkes Kültür Derneği tarafından 31 Ekim 2020 tarihinde festivale katılan 10 kısa film YouTube kanalına yüklenecek ve 06 Kasım 2020 tarihine kadar seyircinin beğenisine sunulacaktır. Festivalde ödül alacak filmlerin derecelendirilmesi; daha önceden belirlenen Anavatan-Hollanda ve Türkiye’den temsilcilerin olduğu jürinin değerlendirmesinin yanı sıra, izleyicilerin beğenme ve tıklama sayıları da dikkate alınarak yapılacaktır. Bir başka deyiş ile bahse konu YouTube kanalına “Circassian Film Festival CFF” (https://www.youtube.com/channel/UCNnKtdN7YsDVWobpYozlBVQ) abone olarak beğenileriniz ile festivalde ödül alacak filmlerin belirlenmesinde etkili olabilirsiniz. 

Jüri ve seyirci değerlendirmeleri dikkate alınarak Çerkes Film Festivalinde dereceye giren filmler sosyal medya (YouTube-Facebook-İnstagram) hesaplarından 06 Kasım 2020 Saat 20.00 itibariyle ilan edilecektir. 

GÖSTERİME SUNULACAK KISA FİLM LİSTESİ: 

Гъэхъагъэ (Лlыбзыу Ярэ) – Эмираты // Geçmişteki Çalışma Ürünleri-Ĺ`ıbzıw Yura-B.A.Emirlikleri) 

Егъэджапlэм Тэгъэзэжьы (Лlыбзыу lусамэ) – Адыгия // Okula Dönüyoruz-Ĺ`ıbzıw Usame-Adigey

Къыткlэныгъэм Икъутаф (Кlэныб Динэ) – Адыгия // Mazinin Kırıntıları-Ćenıb Dina-Adigey

Мэз (Алхъэтиб Ехья) – Швеция // Orman-Çetaw Yahya-İsveç

Нэфын (Чэтау Ясминэ) – Америка // Işık-Çetaw Yasmina-Amerika

Пыр Пыр (Хьэбжокъо Нурэ) – Иордания // Pır Pır-Xebjoko Nura-Ürdün

Слъэкlыт (Хъуадэ Рияд) – Канада // Sĺećıt-Ḣuade Riyad-Kanada

Сыадыг (Енэмыкъэ Умар) – Сирия // Adigem-Yenemıko Ömer-Suriye

Фи пщэдджыж фӏыуэ (Къат Сизар) – Катар // İyi Sabahar-Kat Sizar-Katar

2М (Алхъэтиб Ехья) – Швеция // 2 M-Alhetib Yahya-İsveç

Kaynak
http://www.cerkesfed.org/2020/10/22/cerkes-film-festivali-basliyor/
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler