Çerkes Soykırımının yıl dönümünde birlik çağrısı

21 Mayıs 1864 Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 157. Yılında farklı platformlardan Çerkes gençleri bir araya geldi ve ortak bildiri yayınladı.

21 Mayıs 1864 Çerkes Soykırımı ve Sürgünü’nün 157. Yılı anma etkinlikleri ve eylemleri için farklı platformlardan Çerkes gençleri bir araya geldi ve ortak bildiri yayınladı.

Epidemi dolayısıyla bu yıl faaliyetlerini sosyal medyaya taşıyacak olan Çerkes gençleri, Çerkes halkının yaşamış olduğu Soykırım ve Sürgün acısını duyurmak için twitter’da ortak hareket etme kararı aldı. Twitter’da ortak hesap açıp açıklama yapan Çerkes gençleri, tüm Çerkes diasporasının ve Çerkes dostlarının kendilerine destek vermesini bekliyorlar.

Çerkes Gençleri ortak açtıkları twitter hesabından (@21_May_1864) yapmış oldukları açıklama şu ifadelere yer verildi:

“Bizler 21 Mayıs'ı en güçlü şekilde duyurmak için uğraşan, bu amaçla farklı formal ve informal oluşumlardan olmamıza rağmen bir araya gelmiş, derdi Çerkes olmak ve Çerkes kalmak olan gençleriz. 

Bu doğrultuda online olarak çalışacağımız pandemi döneminde Twitter'da tek bir # tag altında var olmak ve dünyaya sesimizi duyurmak için çalışmalara başladık. 

Çerkes Soykırımı'nın 157. yıldönümünde yapacağımız Twitter çalışmasında ana hesap olarak bu hesap kullanılacaktır. Hazırlanmakta olan projemiz tamamlandığında bu hesap üzerinden bilgilendirmeler yapılacak, hazırlanacak görseller ve videolar buradan paylaşılacaktır.

Siz de bizi takip ederek hazırladığımız görseller ve videolar ile destek olabilir ve belirlenecek # tag altında tweetlerin atılması için takipçilerinizi bilgilendirebilirsiniz. Birlikteysek güçlüyüz! 

"Çerkes Gençleri" ”

Sizlerde bu çalışmaya destek olmak istiyorsanız linkten gençler tarafından açılan twitter hesabına ulaşabilirsiniz 

https://twitter.com/21_May_1864

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler