Esas Olan Demokratör Olmak

KAFFED Girişim ve İstihdam Komisyonunun her hafta düzenlediği eğitim serisinin bu haftaki konuğu eğitimci, yazar ve konuşmacı Fırat Çapkın oldu.

Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Girişim ve İstihdam Komisyonunun her hafta düzenlediği eğitim serisinin bu haftaki konuğu eğitimci, yazar ve konuşmacı Fırat Çapkın oldu.

27 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’da gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Merve Berkhan’ın üstlendiği eğitimde, ‘Karar Alma’ konusu işlendi. İnteraktif gerçekleşen eğitime yaklaşık 70 kişi katıldı. Eğitim öncesi Çerkeskası ile garmon çalan Çapkın, katılımcılara müzik dinletisi sundu.

Eğitiminde karar almanın 8 adımından bahseden Fırat Çapkın bunları ısınma, veri toplama, sınıflandırma, kuluçka, aydınlanma, uyarlama, sonuçlandırma ve izleme olarak sıraladı. Çapkın, kararların alınma ve uygulanma aşamasını açıklarken, “Karar alırken demokrasi esas ama uygulama kısmında demokrasi çalışmaz. Alınan kararı uygulatacak bir gücün olması gerek ve diktatörlükle de bunu yönetmek mümkün. Fakat diktatörlerin de demokrasinin de sonu hep belli olduğu için eğer etkin bir şey istiyorsak demokratör davranmak lazım” ifadelerini kullandı.

Sunum sonunda gelen soruları yanıtlayan eğitmen, katılımcılara çeşitli kitaplar önerdi. Eğitimin sonunda yeniden garmon dinletisi sunan Çapkın, keyifli anlar yaşattı.

KAFFED Girişim ve İstihdam Komisyonunun her hafta gerçekleştirilen eğitim serisinin bir sonraki konuğu Prof. Dr. Berat Bir olacak.


Kaynak
MERVE ÇAKIR
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler