Eyhabıları ziyaret ettiler

Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Atanur Akhusba ve Abhazfed heyeti, Düzce'de yaşayan eyhabılara ziyaret gerçekleştirdi.

Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Atanur Akhusba, Teşkilatlanma Sekreteri Bülent Peçliya ve Genel Sekreter Serdar Papba'dan oluşan Abhazfed heyeti, Düzce'de yaşayan eyhabılara ziyaret gerçekleştirdi.

Küçüksu Mevkiinde Seyhan Argun ve Ramis Sugba ile başlayan ziyaretler, Çapyak-Matsara Köyünde Funzı İrfan, Batırıpha Güler, Kutubla Aydın, Nurten Papapha ve Erhan Haşığ ile devam etti. Daha sonra Kalıcı Konutlara geçen heyet; İrfan Papba, Rıdvan Hümera ve Aydın Ayuzba'yı ziyaret etti. Düzce Merkez'de Feridun Akhusba ile yapılan sohbetin ardından Gölyaka İlçesi'ne geçen heyet; Cihan Hışba ve Hicran Memetipa'yı ziyaret etti. Günün son bölümünde ise Efteniye Köyünde Yavuz Eygba, Kayhan Karaça, Trıpşı Tuncay ve Coşar Kozba ile hoş sohbetler gerçekleştirildi. Eyhabılarla yapılan görüşmelerde, genel olarak pandemi süreci değerlendirildi ve tedbirlerin asla bırakılmaması gerektigi vurgulandı. Federasyon heyeti görüşmeler sırasında büyüklere, Abhazfed logosu baskılı maske hediye etti.  

Abhazfed'den yapılan açıklamada,"Ziyaret ettiğimiz ve edemediğimiz tüm büyüklerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Toplumumuzun hafızası ve gençlerimizin öğretmeni kıymetli eyhabılarımızı saygı ile selamlıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Eyhabı ziyaretleri, bölge dernekleri tarafından planlanandığı şekilde hayata geçirilmeye devam edecek.

Kaynak
http://abhazfederasyonu.org/post/abhazfed-eyhabilarimizi-ziyaret-etti
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler