Geleceğin Taşıtı Adigey'de Üretiliyor

Adigey’in Enem Bölgesindeki bir fabrikada üretilen elektrikli mini otomobilin test sürüşü yapılarak karayolu trafiğine katılma izni alındı.

Adigey’in Enem Bölgesindeki bir fabrikada üretilen elektrikli mini otomobilin test sürüşü yapılarak karayolu trafiğine katılma izni alındı. Adigey Liderinin üretimine destek verdiği elektrikli ekolojik otomobil, doğa dostu olup ses çıkartmıyor ve tek şarj ile 100 kilometre yol alabiliyor.

Adigey Cumhuriyeti Lideri Kumpil Murat instagram hesabından; ARDERİYA TS2 isimli, ‘Elektro ekolojik ulaşım’ projesi çerçevesinde Aleksey Toropov (SSCB ve RF. Mucidi VOİR Adıgeya yöneticisi) başkanlığında azimli bir ekip tarafından elektrikli mini bir otomobilin tasarlandığını ifade ederek, "Bizi mutlu eden şey ülkemizdeki ilk elektro mikro otomobil projesinin Adigey’de Enem’de hayata geçirilmesidir. Geçtiğimiz yıl Aleksey Leonideviç ile yaptığımız görüşmede bizim mucitlerimizin çalışmalarının yaşama geçiriliş perspektifini ele almıştık, tüm üretici kadroyu başarılı ve çok önemli bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum." dedi. 

Kaynak: ADIGE MAK Gazetesi 30.09.2020

Kaynak
https://www.cerkesfed.org/2020/10/01/adigeyde-gelecegin-tasiti-uretilmeye-baslandi/
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler