Haluj Gecesinde Şıble Rüzgarı

Kent genelindeki çerkesleri ve çerkes dostlarını bir araya getiren EKKKDD Haluj Gecesi ‘20 coşkulu kalabalığın katılımı ile gerçekleştirildi.

Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’nin (EKKKDD) her sene geleneksel olarak düzenlediği Haluj Gecesi Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Gecede Şıble Halk Dansları Topluluğu rüzgarı esti.

Sunuculuğunu İshak Akbay’ın yaptığı gecede dernek bünyesinde oluşturulan Şıble Halk Dansları Topluluğu ve minikler Ritsa ekibi gösterileri ile misafirlere coşkulu anlar yaşattı. Doli Grubu Barabans ise gerçekleştirdikleri doli şovu ile büyük alkış aldı. Gecenin sonunda Ses Sanatçısı Betül Bilgin seslendirdiği kafkas ezgisi parçalar ile kulakların pasını sildi. 

Geceye CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, CHP PM Üyesi Gaye Usluer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, Kafkas Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Karuk, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder Ceylan, KOSGEB İl Müdürü Tarık Yılmaz, Karaçay Derneği Başkanı Musa Korkmaz, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ve çok sayıda davetli katıldı. Etkinlik yapılan mahalli çerkes düğünü ile sona erdi.

Kaynak
HABER: MERVE ÇAKIR
FOTO: SERKAN PEKKAYA
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler