Haydi çocuklar resim yapmaya

ABHAZFED tüm dünyanın koronavirüs ile mücadele ettiği şu günlerde çocukların hayatına renk katmak için resim yarışması düzenlediğini açıkladı.

Abhaz Dernekleri Federasyonu (ABHAZFED) tüm dünyanın koronavirüs ile mücadele ettiği şu günlerde çocukların hayatına renk katmak için resim yarışması düzenlediğini açıkladı. ABHAZFED resmi sitesinden yapılan yarışma duyurusunda şu ifadelere yer verildi: 

"Haydi Çocuklar

Resim Yarışması Başlıyor

Sevgili çocuklar;  

hepinizin çok derinden hissettiği gibi tüm dünya sıkıntılı bir dönemden geçiyor.

Bu süreçte sizlerin yapması gereken; ailelerinizin ve uzmanların tavsiyelerine harfiyen uymak. Bizlerin bu süreçte yapması gereken ise, geleceğimiz olan sizlerin hayatına azda olsa renk katabilmek.

Sizleri bu zorlu ve bir o kadar da sıkıcı süreçte; Türkiye, Abhazya ve Abazaşta'nın dörtbir yanından arkadaşlarınızın katılacağı resim yarışmasına davet ediyoruz.  

Yarışmanın detayları ;  

•Resim yarışması iki ayrı yaş kategorisinde olacaktır. 

7-10 yaş ve 11-14 yaş

•Resim yarışmasında konu "serbest"tir.  

•Resim yarışmasında teknik "serbest"tir. İsteyen kara kalem ile, isteyen ise çeşitli renklendirmeler ( sulu boya, yağlı boya vs) ile çizebilir.  

•Resim yarışmasına katılan çocuklarımız çizimleri bittikten sonra, eserlerini göğüs hizalarında tutarak kendi portreleri ile birlikte, net bir şekilde fotoğraflayacaktır.  

•Daha sonra çocuklarımız çizdikleri resmin hikayesini kısaca anlatan bir metin yazacak. Bu metin, isim-soyisim ve iletişim bilgisi ile birlikte fotoğrafladıkları resmi; +905327691955 ' nolu telefona Whatshap aracılığı göndereceklerdir.  

•Yarışmaya son başvuru tarihi, 20 Nisan 2020'dir.  

•Komisyonuna ulaşan resimler; sanatçılarımız Kenan Özgür Liy, Tanju Yağan ve Metin Yılmaz Çkua tarafından değerlendirilecektir.  

•Yarışmanın sonucu meclisimizin açılışının 100. yılında, 23 Nisan 2020 tarihinde açıklanacaktır.  

• Her iki yaş kategorisinde; birinci, ikinci ve üçüncüler sürpriz hediyeler alacaktır. 

Yarışma tamamlandıktan sonra, tüm katılımcı çocuklarımızın eserleri, federasyonumuz sosyal medya hesaplarında "Sanal Resim Sergisi" adı altında sergileyecektir.  

Hepinize şimdiden başarılar..."

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler