İsrail Kfar Kama’da Çerkes Festivali Gerçekleşti

İsrail Kfar Kama’da 15’incisi düzenlenen Çerkes Festival’inde ESKAFDER Şıble Topluluğu ve Nart Ajans olarak biz de yer aldık.

Nart Ajans ekibimiz olarak çekimlerini yaptığımız, 15'inci Uluslararası Çerkes Festivali İsrail Kfar Kama'da gerçekleşti. Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği Şıble Halk Dansları Topluluğu ve Nart Ajans ekibi olarak, 25.07.2023-31.07.2023 tarihleri arasında Kfar Kama'lı hemşehrilerimizin misafiri olduk.

Festivale turistler akın etti

Her yıl İsrail’in Kfar Kama Köyü’nde düzenlenen Uluslararası Çerkes Festivali’nin 15’incisi gerçekleşti. 28-29 Temmuz 2023 tarihlerinde Kfar Kama Çerkes köyünde düzenlenen festival, şenlik havasında geçti ve çok sayıda yabancı turist etkinliğe ilgi gösterdi.

8000’den fazla kişi katılım gösterdi

8000’den fazla kişinin katılım gösterdiği festivalde; Kfar Kama Adige Hase Genç ve Minik ekipler etkileyici bir performans sergilerken, ESKAFDER Kafkas Halk Dansları Topluluğu Şıble’nin gösterisi izleyicilerden beğeni topladı.

Karşılıklı jestler yapıldı

Gecenin sonunda Kfar Kama Belediye Başkanı Zekariya Napso ekip hocalarına plaket arz ederken. ESKAFDER başkanı Cihan Ertok’da belediye başkanına hediye takdim etti.


Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler