KAFFED Heyeti Deprem Bölgesinde

KAFFED Heyeti Deprem Bölgesinde

KAFFED Heyeti Deprem Bölgesinde

Bilindiği üzere federasyonumuz 10 ili vuran deprem felaketi sonrası bölgedeki dernek başkanlarımız ve yönetim kurulumuzla acilen bir kriz masası kurarak Başkanlar Kurulumuz ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren derneklerimiz aracılığıyla bölgeye ulaştırılmak üzere insani yardım malzemeleri toplanmış, ilk araçlar 07.02.2023 Salı günü itibarıyla bölgeye ulaşmış, farklı bölgelerden yola çıkan yardım tırlarımız bölgede kurulan yardım merkezlerine hareket etmiştir.

Genel Başkan Yardımcımız Mutlu Akkaya, Kayseri Kafkas Derneğimizin de desteğiyle Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde kurulan depo ve sevkiyat merkezinde koordinasyonu sağlamaktadır. Yönetim Kurulu üyemiz Hakan Polat ise 07.02.2023 tarihinden beri Göksun’da, Kayseri Kafkas Derneğimizin gönüllüleri ile birlikte malzeme deposunun organizasyonu ve yardımların köylere ulaştırılmasında görev almaktadır.

Bu gün itibarıyla Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Dinçer Kahramanmaraş ve Göksun’u ziyaret etmekte olup; Genel Başkan Yardımcımız Dr. Yasemin Oral, Genel Sekreterimiz Av. Selçuk Ulutaş ve Yönetim Kurulu Üyemiz Özen Atçı ise Pınarbaşı’na doğru yola çıkmıştır. Yönetim kurulu üyemiz Seyfi Tokuç ise Göksun’a gitmek üzere Abhazya’dan yola çıkmıştır.

Heyetimiz deprem bölgesinde derneklerimiz ve gönüllülerimizle yürütülen yardım çalşmalarına destek olmak ve hemşerilerimizle buluşmak üzere bir araya gelecektir.

Kaynak: KAFFED Kafkas Dernekleri Federasyonu

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler