Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanını Seçti

Kocaeli Kafkas Kültür Derneği 7. Olağan kongresi gerçekleşti. Kongrede mevcut başkan Erdal Çatan güven tazeledi.

Kocaeli Kafkas Kültür Derneği 7. Olağan kongresi hafta sonu SEKA Park’ta bulunan derneğin lokal binasında gerçekleşti. Kongreye mevcut başkan Erdal Çatan tek aday olarak girdi. Başkanlıkta 3. Kez seçilen Çatan, güven tazeledi. 148 üyenin oy kullandığı kongre sonucunda ayrıca 7 yönetim kurulu üyesi 3 denetim kurulu üyesi ve 5 federasyon delegesi seçildi.

Başkan Erdal Çatan yaptığı konuşmada; “Yeni bir yönetimin oluşturulması için ayhabı thamadelerde yapılan istişarelerde; ‘yönetimin pandemi sebebiyle göreve devam etmesi’ kararı çıktı. Bir dönem daha göreve hazır olan yönetim, hazirun tarafından seçilmiştir. Ramazan bayramı sonunda etkinliklerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ile müşterek yürütülen akordeon, mızıka, üç ayrı kategoride folklor, Adigece, Abazaca ve Rusça dil kursları verilmekteydi. Bu kurslara kaldığımız yerden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu: Erdal Çatan, İbrahim Uygun, Ömer Süsran Hunca, Hayri Tolga Asalkan, Cengiz Hurma, İskender Öztekin, Nurhan Özcan

Denetim kurulu: Adnan Karaten, Tarık Duman, Mahmut Yıldırım.

Federasyon delegesi: Erdal Çatan, Sami Korkut, İbrahim Uygun, Cengiz Hurma, Nurhan ÖzcanKaynak
https://www.kocaelibarisgazetesi.com/haber/6881890/kocaeli-kafkas-kultur-derneginde-erdal-catan-yeniden-baskan
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler