Ortak Düşlerin Toprakları İsimli Gösteri Gerçekleşti

Ridade K.Kafkas Halk Dansları Topluluğu tarafından " Ortak Düşlerin Toprakları" İsimli Gösteri Gerçekleştirildi

İstanbul Abhaz Kültür Derneği Ridade Kafkas Halk Dansları Topluluğu (Halkımızın dışa açılan yüzü) Sezon Sonu Gösterisi Muhteşem bir gece idi. Tebrik Ederiz.

Abhaz Dernekleri Federasyonu

HUMSAÇ Burak Kumaş, teşekkürler takım arkadaşları

ARDZINIPHA Demet Öztürk, ARDZINBA Ender Azın, HILPIHÇIPHA Şule Kesik

ve tüm RİDADE gençleri… Emeğinize, yüreğinize, gülen yüzünüze sonsuz teşekkürler…

Derneğimiz Kafkas Halk dansları ekibi Ridade ORTAK DÜŞLERİN TOPRAKLARI adı ile sahneye uyarladığı gösterisini 25 Haziran 2022 günü Cemal Reşit Rey Gösteri salonunu dolduran coşkulu ve sanat sever izleyici kitlesi karşısında gerçekleştirdi.

Sezon sonu gösterimize, Güney Osetya Cumhuriyeti Türkiye Tam yetkili Temsilcisi Sayın Burhan Canpolat’a, Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Tam yetkili Temsilci yardımcısı Sayın Dzhansukh Lazba’ya, AKP 23.Dönem Milletvekili Sayın Turhan Kıratlı’ya, Beşiktaş Belediyesi Meclis üyesi Sayın Erşen Cesur’a, Abhaz Dernekleri Federasyonu Gnl.Başkanı Sayın Murat Gümüş, yardımcıları Sayın Hakan Ander’e Abhazya Cumhuriyeti Devlet Sanatçımız Sayın Gülcan Altan’a, AKP İstanbul İl Başkanlığı Orta Asya & Kafkasya komisyonu Başkan Yardımcısı Sayın Dilek Akdemir, komisyon üyeleri Sayın Cengiz Yılmazlı ve Sayın Naim Güney’e, Sakarya Abhaz Kültür Derneği Bşk. Sayın Oral Kobaş’a, Antalya Abhaz Kültür Derneği Bşk. Yardımcısı Sayın Fatih Atan’a, İstanbul Kafkas Kültür Derneği Bşk. Sayın Yüksel Nuri Güneş’e, Bahçelievler Kafkas Çerkes Derneği Bşk. Yardımcısı Sayın Oğuz Şaban Özkan’a, Çerkes Kültür Evi Bşk. Sayın Ömer Çötok’a,

Çay TV Y.K. Bşk. Sayın İsmail Torlak’a, Jineps Gazetesin’den Sayın Zafer Süren’e katılımları ve bizimle coşkumuza ortak oldukları için teşekkür ederiz.

Ve ve olmasa olmazlarımız bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan, maddi ve manevi her türlü destekleriyle her daim yanımızda olan, sizler… Saygıdeğer dostlarımız ve saygın üyelerimiz sizlere ayrı ayrı sonsuz teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla / İyiki varsınız…

İstanbul Abhaz Kültür Derneği Yönetim Kurulu adına

Başkan Albuz Yağan

Kaynak
ABHAZ FEDERASYONU
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler