Reyhanlı'da Gerçekleşen Menfur Saldırıyı Kınıyoruz

Hatay Reyhanlı’da yalnız yaşayan 80 yaşında bir büyüğümüzün evinde uğradığı menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Hatay Reyhanlı’da yalnız yaşayan 80 yaşında bir büyüğümüzün evinde uğradığı saldırıyı üzüntü ve öfke ile öğrendik. Olayın ardından Reyhanlı Çerkes Derneği Adığe Khase Başkanı Phiva Uğur açıklamalarda bulunarak olayı tüm yönleri ile takipte olduklarını dile getirdi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Artık hepimizin bildiği gibi, bugün Reyhanlı’da içimize sinmeyen; öfkemizi büyüten bir çirkinlik yaşandı. Yalnız yaşayan bir annemizin evine sabah zorla giren bir uyuşturucu müptelası sapık, sadece hırsızlıkla yetinmedi; akla gelebilecek bütün kötülükleri yaptı.

Öfkemiz çok büyük!

Sabıka kaydı dolu ( uyuşturucu kullanma ve satma, hırsızlık, araç yakma, şu anki eşine tecavüz ederek evlenmeye zorlama… ) olduğu halde, bir gün bile hapishanede yatmamış ve sokaklarda serbestçe dolaşan bu alçak hemen tespit edildi ve yakalandı; ama sokaklarında sabahlara kadar hiçbir korku olmaksızın, kadınlı kızlı, çoluklu çocuklu rahatça dolaştığımız Reyhanlı’da artık kapılarımızı kilitlemeden, kendimizi güvende hissetmeden yaşamak içimize sinmiyor!

Ve suçlunun yakalanmış olması öfkemizi bitirmiyor!

Hepimizin zaman zaman evde yalnız kalan, bahçede oturan, çarşıya çıkan kızları, kız kardeşleri, anneleri… var. Onları “demir kafes evlere” kilitleyerek ve “acaba bugün kime bir kötülük yapılacak” diye kaygı duyarak yaşayamayız.  

Reyhanlı’nın yetkililerini ve güvenlik güçlerini, hızsızlarla, uyuşturucu müptelalarıyla, sapıklarla ve bütün suç odakları ile daha etkili mücadele etmeye çağırıyoruz. Reyhanlı suça ve suçluya göz açtırmamalı; Reyhanlı halkı, eskiden olduğu gibi barış ve huzur içinde kardeşçe yaşayabilmelidir. 

Bütün hemşerilerimizi, haklı öfkemizi kontrol etmeye; daha olumsuz sonuçlara neden olabilecek taşkınlıklar yapmamaya ve tepkimizi göstermek için, 24 Haziran 2021, saat 16.00'da Kanatlı Caddesinde, Hızalların evinin önünde toplanmaya çağırıyoruz.  

Şunu herkesin bilmesini istiyoruz: Reyhanlı bir suç cenneti olmayacak! Reyhanlı’da kimse masum bir insana ve bir Çerkese kötülük yapamayacak! Buna izin vermeyeceğiz… 

Reyhanlı Çerkes Derneği Adığe Khase Başkanı

Pihava Uğur "

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler