St. Petersburg'da Burslu Okuma Fırsatı

Türkiye'de yaşayan Abhaz Pasaportu sahibi gençler St. Petersburg Devlet Ormancılık Üniversitesi'nde burslu olarak okuyabilecek.

Abhaz Dernekleri Federasyonu (ABHAZFED) Türkiye'de yaşayan ve Abhaz pasaportu bulunan gençlere çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Dünya Abaza Kongresi ile St. Petersburg Devlet Ormancılık Üniversitesi arasında bir protokol imzalanmıştır.

Türkiye'de yaşayan Abhaz Pasaportu sahibi gençlerimiz bu üniversitede burslu olarak okuyabilecektir.

Abhazfed Yönetimi Türkiye'den başvuru yapacak olan Abhazya Cumhuriyeti Vatandaşı olmayan öğrencilerimiz için Abhazya Cumhuriyeti yetkilileri ile görüşerek, vatandaşlık işlemlerini hızlandıracaktır.

Bu minvalde; St. Petersburg Devlet Ormancılık Fakültesinde; burslu olarak 1 yıl Rusça hazırlık sınıfı ve ardından 4 yıl orman fakültesinde okumak veya bu okulda burslu olarak yüksek lisans yapmak isteyen Abhazya Cumhuriyeti Vatandaşı olsun veya olmasın tüm öğrenci kardeşlerimizi, 29 Nisan 2021 tarihinde Zoom üzerinden yapılacak olan toplantıya davet ediyoruz.

Yapilacak olan bu toplantıda; St. Petersburg Devlet Ormancılık Üniversitesi Öğretim Üyeleri, DAK ve federasyon yetkilileri vede siz değerli öğrencilerimiz olacaktır.

Zoom görüşmesi Türkçe olacak ve öğrencilerimiz, başvuru sürecinden, bursluluğa, yurt hizmetinden yüksek lisansa kadar her konudaki sorularını üniversite hocalarına sorabilecektir.

Zoom üzerinden yapılacak olan toplantıya katılmak isteyen öğrencilerimizin federasyon numaramıza Whatshap üzerinden,isim ve soyisimlerini belirten bir mesajı atmaları yeterlidir.

Telefon Numaramız : +905327691955

Not : Gönderiyi olabildiğince paylaşarak daha fazla öğrenciye ulaşmasını sağlayabiliriz. Teşekkürler."

Kaynak
http://abhazfederasyonu.org/post/st.-petersburgda-burslu-olarak-lisans-ve-yuksek-lisans-egitimi-almak-isteyen-ogrencilerimizin-dikkatine
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler