Atalarımızın Anısına Ağaç Dikildi

Kocaeli Abhaz Derneği öncülüğünde 1864 yılında Büyük Çerkes Sürgünü ile ayak basılan ilk yerlerden olan Kefken sahilinde ağaçlandırma projesi hayata geçti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Abhaz Derneği Başkanı Hasan Konca ve yönetim kurulu öncülüğünde 1864 yılında Büyük Çerkes Sürgünü ile ayak basılan ilk yerlerden olan Kocaeli'nin Kefken ilçesinde ağaçlandırma projesi hayata geçti. 

Kocaeli Abhaz Derneğinden yapılan açıklama da konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: "Kocaeli Abhaz Derneği öncülüğünde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile yıllar önce Atalarımızın ilk ayak bastığı yer olan, manevi ve tarihi öneme sahip Kefken-Babalı sahilinde ağaçlandırma töreni yapıldı. Yedi dönümlük bir alanda yapılan törende Atalarımız anısına 160 adet zeytin fidanı toprakla buluştu. Aynı ruh ve heyecanla yapılacak ikinci dikim ile toplam sayı 300 fidana ulaşacak. Bizleri yalnız bırakmayıp katılan, katılamasa da arayarak, evlerinden dua ederek varlığını hissettiren tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz."

Ağaçlandırma etkinliğine Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Cenan Turan, Kandıra İlçe Jandarma Komutanı Hasan Dombaycı, Abhaz Dernekleri Federasyonu, federasyona bağlı Abhaz Dernekleri, şehir içinden ve şehir dışından pek çok kişi katıldı.

Fotoğraflar: Abhaz Postası

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler