Birincilik Ödülü Nisa Angı'ya

KAFFED'in 7-12 yaş grubu resim yarışması birincisi Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği (EKKKDD) Ritsa Minikler Ekibi üyesi Nisa Angı oldu.

Kafkas Dernekleri Federasyonu'nun (KAFFED) Kafkasya ve 21 Mayıs 1864 Çerkes Sürgünü ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla duyurduğu resim yarışması sonuçlandı. 7-12 yaş grubu birincisi Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği (EKKKDD) Ritsa Minikler Ekibi üyesi Nisa Angı oldu. 

KAFFED'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"KAFFED'in çocuklarımıza ve gençlerimize kimlik bilinci kazandırmak, "Kafkasya ve 21 Mayıs 1864 Çerkes Sürgünü" ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla iki farklı yaş kategorisinde düzenlediği resim yarışmaları sonuçlandı.

7-12 yaş grubunda "Hayalimdeki Kafkasya" ve 13-18 yaş grubunda "21 Mayıs Çerkes Sürgünü" konularıyla düzenlenen yarışmalarda toplam 60 eser değerlendirmeye alındı. Dereceye giren çocuklarımızın ve gençlerimizin adları aşağıda listelenmiştir. 


7-12 Yaş Grubu: 

1. Nisa ANGI 

2. Nilsu SÜRÜCÜ

3. Elanas KALYON


13-18 Yaş Grubu: 

1. Şûra YASA 

2. İrem Nur AYSAN

3. Zeynep IŞIK


Jüri: 

Faruk KUTLU 

Ahmet ÖZEL

Meral FIDAN

Sevim SEYHAN

Özcan ATICIER

Yarışmaya katılan tüm çocuklarımıza katılım belgesi verilecektir. Resimler eser sahiplerinden izin alınmak kaydı ile KAFFED internet sitesinde sergilenecektir.  

Yarışmaya katılan tüm çocuklarımıza, onları bu konuda destekleyen velilerimize ve değerlendirme konusunda emeklerini esirgemeyen jüri üyelerine çok teşekkür ediyoruz.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

"

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler