KAFFED Kafkasya Koşusu Kupası Sahibini Buldu

Bu yıl ikincisi düzenlenen KV-9 Kafkasya Koşusu 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının 2000 metre mesafedeki birincilik mücadelesine sahne oldu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen KV-9 Kafkasya Koşusu 4+ yaşlı safkan İngiliz atlarının 2000 metre mesafedeki birincilik mücadelesine sahne oldu.

2021 yılı Kafkasya Koşusu'nu, Akanay Mırız'ın sahibi olduğu Göğüsgeren jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde kazandı.

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle seyircisiz koşulan yarışı KAFFED adına Genel Başkan Yardımcımız Adnan Arslan ve Genel Sekreterimiz Serpil Yılmaz Dizdarlar izledi.

Kupa töreninin de yapılmadığı yarışın ardından KAFFED yetkilileri at sahibi, jokey ve antrönörü ile koşudan sonra buluşarak kupa ve şiltlerini takdim ettiler.

Çerkesler için apayrı bir öneme sahip Mayıs ayı programına dahil edilen koşuya katılan tüm at sahiplerine ve bu girişime katkı veren tüm ilgililere teşekkür ederiz. Atınızın ayağı düz bassın.

KAFFED KAFKASYA KOŞUSU HAKKINDA

Kafkasya Koşusu; Türkiye Cumhuriyeti tarihinde başka bir coğrafya ve insanları adına resmi at yarışlarında yer alan kupalı koşunun tek örneğidir.

21 Mayıs Çerkes Soykırım ve Sürgünü’nü Anma Haftası için planlanmıştır. Her sene sürgün haftasında koşulacaktır.

Biz Çerkesler için tarihî önem taşıyan ve bir ilk olan Kafkasya Koşusuna geçen sene 5 safkan katılırken, bu sene katılan at sayısı 9’a yükselmiştir. TAY TV ve TJK TV den canlı olarak ekrana gelen mücadeleye her sene daha çok at sahibinin yanında halkımızın da ilgi göstereceğine inanıyoruz.

Kaynak
Kafkas Dernekleri Federasyonu
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler