Kafkas Konfederasyonu Oluşturalım

ABHAZFED Başkanı Aksoy: Hep birlikte Kafkas Konfederasyonu’nu oluşturalım.

Yıldız Teknik Üniversitesi Kuzey Kafkasyalı Öğrenciler Topluluğu (YILDIZKAF) başlattığı canlı yayın söyleşilerinde Kafkas kurumlarıyla bir araya geliyor.

Kafkas kurumlarının başkanlarını misafir eden YILDIZKAF, söyleşilerinin birinci yayınında Abhaz Dernekleri Federasyonu (ABHAZFED) Başkanı Atanur Aksoy ile İnstagram canlı yayında bir araya geldi. 

ABHAZFED Başkanı Akusba Atanur Aksoy, federasyonun 2010 yılında beş derneğin kurucu üyeliği ile kurulduğunu ifade ederek sözlerine başladı.

21 Mayıs’ta Kefken’de yapılan anmalar için ABHAZFED olarak şartlar ne olursa olsun anma yapacaklarını ifade eden Aksoy, 2010’dan beri her 21 Mayıs’ta Kefken’de anma yaptıklarını söyledi.

21 Mayıs protestolarına da değinen Aksoy “Her STK kendi düşüncesi üzerine anma yapıyor. Bugünü, tarihte yaşanmış büyük bir trajedi ve olmaması gereken bir olay olarak kabul ediyoruz’’ dedi.

Kafkas Konfederasyonu’nun kurulması gerektiğine dikkat çeken Aksoy, ’’Biz konfedarasyon fikrini birçok defa dile getirdik. Bu fikri diğer STK’larımıza da ilettik”diye ekledi.

“Kafkas Konfederasyonu için sizin aracılığınız ile buradan tekrar çağrı yapıyorum. Bütün STK’lara bunu iletmek istiyorum. Bütün farklılıklarımızı, ayrı düşüncelerimizi bir kenara koyarak hep birlikte Kafkas Konfederasyonu’nu oluşturalım” çağrısında bulundu. Kaynak
http://ajanskafkas.com/manset/abhazfed-baskani-aksoy-hep-birlikte-kafkas-konfederasyonunu-olusturalim/?fbclid=IwAR1-d2usVs7sJEiRjK_avtpMf5IS5AJ4MG3p7A9hSXU089wIECehE8XtaLw
Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler