NART Mitolojisi Dijital Resim Yarışması

Her yıl düzenlediği sanat yarışmalarıyla sanat ve kültür yaşamına katkıda bulunan Şamil Eğitim ve Kültür Vakfı, 2022 yılında düzenleyeceği yarışma konusunu ve türünü  NART Mitolojisi kahramanlarının  dijital sanat yolu ile karakterize edilmesi, anlatılması olarak belirledi. 


NART Mitolojisi Dijital Resim Yarışması, dünya kültürünün en önemli zenginliklerinden biri olan Mitoloji ile günümüz teknolojisini buluşturmayı amaçlamaktadır. 


Nart Mitolojisi terimi Kuzey Kafkasya’da yaşayan kardeş halkların, kimi birbirine çok benzeyen, kimi birbirinden farklı motifler taşıyan mitolojik öykülerinin ortak adıdır. 

Yarışma, sanatçılar ve sanatseverlere, Nart Mitolojisi ile kaynağı olan kadim halkları tanıma fırsatı sunmaktadır.Özellikle gençlerin ilgisi ve becerisinin dijital sanat/ resim yönünde  çok fazla olduğunu düşünerek böyle bir yarışma dalı ile mitolojik kahramanlarımıza dair farkındalık yaratmak ve hatta tasarlayacakları animasyon, çizgi roman vb. çalışmalarında da bu karakterleri kullanmalarını sağlamak amacındayız. 


Bu tarih ve teknolojinin buluştuğu yolculukta siz sanatseverlerin bizlere eşlik etmesinden çok memnun olacağımızı belirtmek isteriz. 


Tüm detaylar ve katılım için ????

samilvakfi.org.tr/basvuru

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler