Örnek Olacak Girişim

İKKD örnek olacak bir girişime imza attı. Dernek yönetim kurulu ve üyeleri evlerinde sağlık çalışanları için 4 bin adet siperlik üretti ve teslim etti.

İstanbul Kafkas Kültür Derneği (İKKD) örnek olacak bir girişime imza attı. Dernek yönetim kurulu ve üyeleri Coronavirüs ile mücadele günlerinde evlerinde sağlık çalışanları için 4 bin siperlik üreterek Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma ve Sultan Abdülhamit Han Hastanelerine teslim etti. 

İKKD Başkanı Janberd Dinçer konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

"İstanbul Kafkas Kültür Derneği olarak, karantina günlerinde üyelerimizle birlikte evlerimizde yaptığımız 4000 adet siperlik, bugün Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma ve Sultan Abdülhamit Han Hastanelerine teslim edildi.  Üyelerimizin komşuluklarında yer alan PTT şubelerine teslimatlarımız da devam etmekte. Üç Boyutlu Yazıcılar ile, tam-yüz deniz maskelerini, güvenlik maskelerine dönüştürmek için kullanılacak ara parçaların üretimi de sürüyor. Bu zor günler sonlandığında, "elimizden geleni yaptık" diyebilmenin derdindeyiz. Malzeme temini için yardım etmek isteyenlere veya "üretimin bir parçası olurum" diyenlere, asla hayır demeyiz. Haberiniz olsun istedik. 

*Athleskir Janberd Dinçer"

Yorumlar
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun.
Önerilen Haberler